Kateřina Neumannová

Bývalá vrcholová sportovkyně Kateřina Neumannová nemá ráda škatulkování. A to ani v životním stylu, ani ve svém jídelníčku.

Ráda si pochutná na bio potravinách, cereáliích, ale i tradičním knedlo-vepřo-zelo. Sváteční období a konec roku tráví již tradičně na Šumavě. Kromě vánočního mlsání si ale naordinuje i pořádnou dávku zdravého pohybu. Na začátku roku pak nemá problém vejít se do své běžné konfekční velikosti. O svém přístupu k hodování i sportování se rozpovídala na finálovém večeru charitativního projektu „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“

„Na rozdíl od většiny lidí přes svátky nijak výrazně nepřiberu. Je pravda, že rozhodně víc jím, a to především, co se sladkého týká. Výrazně to ale vynahrazuji pohybem, na který běžně už tolik času nemám", popisuje Kateřina. „Z Prahy totiž vyrážíme na Šumavu, kde trávím každý den přibližně 3 hodiny na lyžích. A když zrovna není sníh, jdu si zaběhat nebo si najdu jiné sportovní vyžití", dodává. Stejný postup proto radí i ostatním. Pokud si chcete dopřát, je potřeba to vykompenzovat sportem.

Kateřina Neumannová není žádná ortodoxní zastánkyně výlučně té nejzdravější stravy. Ráda si pochutná na bio potravinách, ale nezaměřuje se pouze na ně. Občas si dopřeje i něco vyloženě nezdravého. Nakupovat chodí do běžných řetězců, nevyhýbá se však ani drobným obchůdkům se zajímavými produkty. „Nemám ráda škatulkování a rozhodně nežiju podle nějaké pevné šablony. Dám si to, co mám ráda a co mi dovoluje čas", říká. 

V jejím jídelníčku májí také čestné místo müsli a cereálie. I když připouští, že ve vrcholové kariéře byla tato složka výraznější, nezapomíná na ní ani nyní. „Müsli si dávám často k snídani, či před sportovním výkonem, třeba než jdu na kolo nebo na lyže. V návaznosti na sportovní aktivitu je to jedna z nejoptimálnějších variant stravy. Ve formě müsli tyčinek se výborně hodí jako zdravá svačina, kterou máte neustále po ruce. Müsli tyčinky Fit v široké paletě druhů, chuťových variací, v klasické i bio kvalitě od českého výrobce ÚSOVSKO FOOD Klopina, jsou oblíbeným a prospěšným doplňkem pestré a vyvážené stravy", uzavírá.